Amsterdam tourist guide for tips and tickets

Amsterdam je jedným z najromantickejších a zároveň najliberálnejších miest v Európe. Prekrásne kanály, svetoznáme múzeá, historické pamiatky či naklonené meštianske domy lákajú milióny turistov rok čo rok.

Amsterdam je tiež mestom tolerancie a rôznorodosti, kde sa len turista pozastaví na výstredným oblečením či párom rovnakého pohlavia bozkávajúcim sa na námestí. Je to miesto legálnej predajnej lásky a zároveň miesto, kde vás pri prechádke počas bieleho dňa ovanie závan všade dostupných a s obľubou najmä turistami užívaných ľahkých drog. Aj skúseného turistu však môže v Amsterdame zaskočiť široká ponuka marihuanových lízaniek a koláčov (tzv. space cake) či halucinogénych húb dostupných na každom rohu.

Amsterdam má všetky výhody veľkomesta: bohaté kultúrne možnosti, zábavné podniky najrôznejšieho druhu, múzeá či galérie no zároveň má dobrú dopravnú infraštruktúru. Mesto je fyzicky veľmi malé, pokojné a vďaka kanálom máte často pocit, že ste uprostred vidieka a to aj napriek tom, že ste len pár minút vzdialený od centra tejto metropoly. Najvhodnejšim dopravným prostriedkom je tu bezpochyby bicykel a to nielen kvôli cene miestnej hromadnej dopravy no najmä kvôli neopakovateľnej atmosfére, ktorú pri bicyklovaní môžete zažiť. Bicykel sa však neodporúča ak plánujete návštevu miesteho coffeshopu.

Coffeeshopy

Coffeeshop AmsterdamCoffeeshopy sú magnetom turistov z celého sveta nakoľko je v nich povolený predaj malého množstva marihuany či hašišu. Čo Vás prekvapí azda najviac je to, že je omnoho lacnejšie zakúpiť si joint podľa vašej chuti ako kúpiť si pivo v miestnej krčmičke. Predaj je však povolený len osobám nad 18 rokov a v maximálnom množstve 5g. V coffeshopoch je navyše prísne zakázaná konzumácia alkoholu. Užívanie tvrdých drog je rovnako ako na Slovensku trestne stíhané.