Amsterdam tourist guide for tips and tickets

je malebné mesto na rece Amstel proslulé kanály, galeriemi s obrazy nejslavnejších mistru a kosmopolitní atmosférou. Je jednou z nejnavštevovanejších evropských metropolí. Turisté z celého sveta sem prijíždejí, aby videli díla Vincenta van Gogha, aby si prohlédli paláce na kanálech nebo aby ochutnali herynky a nizozemské sýry.

Pres velkou hustotu osídlení je mesto plné zelene a clovek si muže odpocinout v nekolika parcích prímo v centru. Díky tomu, že vetšina obyvatel se mestem pohybuje na kole, nemá Amsterdam znecištené ovzduší a chodci mohou pri procházkách nerušene poznávat jeho krásy.

V šedesátých letech se Amsterdam stal místem bujarého dovádení "detí kvetin" a centrem alternativního životního stylu. Dnes jsou turisty vyhledávány coffeeshopy, kterým nizozemská vláda toleruje prodej lehkých drog. Mnozí lidé sem také prijíždejí, aby na vlastní oci videli ctvrt cervených luceren.

Amsterdam je také místo setkávání svetových kultur a tradic. Na tržištích vedle sebe stojí stánky se sýry, rybami, kvetinami ale také exotickými potravinami, které jsme nikdy v živote nevideli. Poveceret mužeme v asyrské, javánské nebo tibetské restauraci. Budeme príjemne prekvapeni, když zjistíme, že Holandané umejí dobre anglicky a že se s námi rádi dají do reci.

Amsterodam - základní fakta:
Populace: 820.500
Casové pásmo: CET (UTC +1 hour)
Telefonní predvolba: +20
Zeme: Nizozemsko (známe jako Holandsko, anglicky The Netherlands)

Coffeeshopy

Coffeeshop AmsterdamCoffeeshopy jsou proslulá zarízení, ve kterých nizozemské úrady tolerují prodej a konzumaci lehkých drog. Spolu s marihuanou se ve vetšine coffeeshopu nesmí prodávat alkohol. Prodej tvrdých drog je nadále prísne trestán. Osoby mladší 18ti let mají vstup do coffeeshopu zakázaný.